Haber Detayı
18 Eylül 2015 - Cuma 17:56
 
AK PARTİ'DE SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK
Siyaset Haberi


1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde Ak Parti adaylarını belirledi.7 Haziran seçimlerinde gösterilen adaylardan sadece Süreyya Sadi Bilgiç yerini korudu.

7 Haziran seçimlerinde Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, İsmail Özdemir ve Ayşe Usta ile seçmen karşısına çıkan AK Parti Isparta listesinde sürpriz değişiklikler yaptı.

Recep Özel, İsmail Özdemir ve Ayşe Usta listede yer bulamazken, ikinci sırada sürpriz bir isim olan Sait Yüce yer aldı.

AK Parti üçüncü sırada eski Milletvekillerinden Haydar Kemal Kurt'a yer verirken, dördüncü sırada ise Kadın Kolları Eski Başkanı Gülsüm Tunçbilek yer buldu.1-S. Sadi Bilgiç
2-Sait Yüce
3-H. Kemal Kurt
4 -Gülsüm Tunçbilek

Peki, ikinci sıradaki Sait Yüce kimdir?

Isparta kamuoyunun pekte tanımadığı bir isim olda da Isparta'da etkili olabilecek bir isim olan Sait Yüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, TBMM ve AK Parti Genel Merkezinde uzmanlık, Basın müşavirliği, Baş Müşavirlik görevlerinde bulundu.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyelikleri bulunan Sait Yüce’nin; Medeniyetlerin Kavşağında Bir Dünya Kenti İstanbul, İstanbul’un Altın Yılları 4 cilt 1994–1997 (Sayın Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlık yılları), Renklerin Türküsü Çevre Bakanlığı Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi nin hayatı ve Risale-i Nur’un telif ve neşir yılları gibi yayınlanmış eserleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sait Yüce'nin özellikle Isparta'da Nur Cemaati çevresinde etkili olduğu biliniyor.

AK Parti Nur Cemaatinin oylarını Sait Yüce ile garantilemek istiyor.

Öte yandan seçim propagandalarında Sait Yüce'nin özellikle Barla üzerinden inanç turizmi yatırımlarını değerlendirmesi bekleniyor

Sait Yüce'nin bir diğer özelliği ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın bir isim olması dikkat çekiyor.

Isparta kamuoyunda her seçim döneminde gündeme gelen "Eli Çantalı Aday" tartışması ise Sait Yüce'nin dezavantajı olarak değerlendiriliyor.

Zira Sait Yüce'nin Isparta ile bir ilgisi yok;

SAİT YÜCE KİMDİR?

28 Ocak 1963 de Amasya- Merzifon’da doğdu. Osmanlı’nın son meclisinde Denizli mebusluğu yapan Ahmed-i Muhib efendi’nin torunu olan Sait Yüce, Babası Ahmed İlhan ve Hayriye Hanımın evladıdır. Liseyi Denizli’de Üniversite ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.
Çeşitli gazetelerde 1985-1993 yılları arasında siyaset, dış politika ve parlamento muhabirliği yaptıktan sonra Ankara Temsilciliği, köşe yazarlığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve uluslararası birçok toplantı ve sempozyumlara iştirak etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, PARTİ'DE, SÜRPRİZ, DEĞİŞİKLİK, ,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv