Haber Detayı
16 Aralık 2015 - Çarşamba 11:56
 
AZİZ BAYRAK: SDÜ 2011'DE PARALEL ÇETE TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİ
Eğitim Haberi


Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Milli Bir Tehdit Olarak Paralel Devlet Yapılanması sempozyumun konuşmacılar paralel yapının Türkiye genelinde yaptıklarını anlatırken Isparta’daki etkilerini ise dinleyiciler soru cevap bölümde anlattı. SDÜ eski Genel Sekreteri Aziz Bayrak, soru cevap bölümünde söz alarak “SDÜ 2011 yılı mayıs ayında paralel çete tarafından işgal edilmiştir. Şuan seyirciler arasında geçen paralelci yönetimde görev alıp, paralelci rektörle birlikte çalışan ve paralelci rektörle birlikte TUSKON’un Antalya’daki toplantılarına giden dekanlarımızda mevcut. Yani zannetmeyin ki üniversitelerde, kamu kurumlarında paralel yapı bitti” derken, Isparta eski Belediye Başkanı Hasan Balaman ise “2008 yılından bu yana bu paralel yapı denilen örgütün ilk mağdurlarından biriyim. Sizde ifade ettiniz bu paralel yapılanma var. Ama şunun bilinmesi lazım ki Ak Parti iktidarı ile bu paralel yapı Türkiye’de yerleşmedi. Paralel yapı halk desteği olmayan bir örgüt onun için çokta gözümüzde abartmamıza gerek yok. Paralel yapı halk desteği olamayan mutlu bir azınlık tabakası” dedi.

SDÜ PARALEL ÇETE TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİ

SDÜ eski Genel Sekreteri Aziz Bayrak,  Milli Bir Tehdit Olarak Paralel Devlet Yapılanması sempozyumun söz alarak kendilerinin de paralel yapı mağduru olduğunu söyledi. Soru cevap bölümünde söz alan SDÜ eski Genel Sekreteri Aziz Bayrak, “öncelikle böyle bir toplantıya katılım sağlayan moderatörlüğünü yapan şahsınızı, bu panelde paralel yapının geçmişte mağduru olarak konuşma yapanları ve bu paralel mücadele ile ilgili şahsını, gövdesini taşın altına koyan uzun adama takdirle şükranlarımı arz ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz. SDÜ 2011 yılı mayıs ayında paralel çete tarafından işgal edilmiştir. Paralel çetenin işgali 15 Nisan tarihindeki rektörlük seçimi ile başlamış, bu rektörlük seçimi öncesinde paralel yapının Isparta imamının organizasyonunda öğretim üyelerinin de katıldığı bir platformda paralel yapının rektör adayı ortaya konuşmuştur. Arkasında da 9 mayıs 2011 tarihinde atanan paralel yapının rektörü ile SDÜ ülkede emsali görülmemiş bir şekilde işgal edilmiştir” dedi.

REKTÖR BEN CEMAATİN DESTEĞİ İLE SEÇİLDİM DEDİ

SDÜ eski genel sekreteri Aziz Bayrak eski SDÜ yönetiminin paralel yapı desteği ile seçildiğini söyleyerek “Bu işgal sırasında şahsım üniversite Genel Sekreteri olarak görev yapmaktaydım. Daha rektörlük seçimleri öncesinde, 18 Mart 2011 tarihinde, paralel yapının imamı Osman Demirhan isimli şahıs gazetelerde ‘biz rektörlük seçimlerini hallettik. Artık SDÜ cemaat üniversitesi haline gelecek. Ama bu üniversitede bizim yapılanmamıza, kadrolaşmamıza en büyük engel olarak Genel Sekreter Aziz Bayrak vardır. Bunun bir şekilde ortadan kaldırılması, ayak altından çekilmesi lazımdır’ diye iddialarda bulunuyor. Rektör seçildikten sonra ertesi gün şahsımı çağırarak ‘bak kardeşim ben Fettullah Gülen cemaatinin desteği ile rektör oldum. Cemaat seni istemiyor. Sen kendine yer bul. Derhal ya emekli ol. Yada kurum değiştir” dedi. Kabul etmemem üzerine aklınıza gelebilecek her şey ile 2011 10 Mayısına kadar üzerime gelindi. Bu arada paralel yapının kadrolaşmasına engel oldum. Paralel yapının işadamlarına çekilen mali peşkeşlere engel oldum” ifadelerini kullandı.

SALONDA PARALELCİLER VAR İDDİASI

SDÜ yönetiminde görev yapan paralelcilerin halen temizlenmediğini iddia eden Bayrak konuşmasında şunlara yer verdi. “Bu noktada 30’un üzerinde soruşturma açıldı. 26’nın üzerinde ceza aldım. Cezaların 25 tanesi mahkeme tarafından iptal edildi. Bir tanesi ise olmayan bir soruşturmaya verilen bir ceza idi. Genel sekreterlik görevinden alınarak fakülte sekreterliğine sürüldüm. Şuan seyirciler arasında geçen paralelci yönetimde görev alıp, paralelci rektörle birlikte çalışan ve paralelci rektörle birlikte TUSKON’un Antalya’daki toplantılarına giden dekanlarımızda mevcut. Yani zannetmeyin ki üniversitelerde, kamu kurumlarında paralel yapı bitti. Paralel yapı sadece şekil değiştirdi. Nasıl şekil değiştirdi biliyor musunuz? Top sakal bıraktılar, liberal görünüme büründüler. Bu dönemde üniversitelerde ve kamu kurumlarında çok sayıda insan mağdur oldu. Şahsım da mağdur olan insanlardan biriyim. Ve bunu yapanlar halen daha geziyor.”

Kaynak: Editör: Yasin YAMAN
 
Etiketler: AZİZ, BAYRAK:, SDÜ, 2011'DE, PARALEL, ÇETE, TARAFINDAN, İŞGAL, EDİLDİ,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv