Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 15:45
 
BELEDİYECİLİKTE BİRİNCİYİZ
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki geçen gün Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özhaseki, Isparta Belediyesi’nin yatırımlarından övgüyle söz etti.
Isparta Haberi


Isparta’ya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, saat 17.30’da Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarete Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İl Başkanı Osman Zabun ve partililer de katıldı. Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Mehmet Özhaseki’ye yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti. Başdeğirmen; Isparta’nın gelişmesi ve daha ileriye gidebilmesi için sayın bakanımızla görüşüp, faydalı çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

FAYDALI ÇALIŞMALAR YAPMAK İSTİYORUZ

Bakanımızı şehrimizde gördük ve son derece mutlu olduk. Ziyaretlerinden dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Kendileri yalnız gelmedi bize yol gösterici ekiple birlikte geldiler eski belediye başkanımız, belediyeler birliği genel sekreterimizle beraber Isparta’mızda görüş alışverişinde bulunmak için bizleri ziyaret ettiler biz bundan son derece memnun olduk. Amacımız şehrimizdeki gelişmeleri biz bakanımıza anlatabilmek yaptığımız çalışmaları yapmakta olduğumuzu ve yapmak istediklerimizi kendisiyle paylaşmak istiyoruz. Bakanımızın tecrübesi bakanlıktan önce uzun yıllar Kayseri Büyükşehir belediye başkanlığı yapması hasabiyle kendisinden ve diğer arkadaşlarımızdan istifade edeceğimiz düşüncesindeyiz.

ISPARTA İÇİN DESTEK İSTİYORUM

Ankara’ya her gittiğimde bakanımızı ziyaret ediyorum ve Isparta’mız için yapabileceğimiz konularda kendisinden destek istiyorum, bilgi istiyorum destek derken de bize yön vermesi anlamında bizimle beraber yapılması gereken çalışmalarda neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Bakanımızda dedi ki ben Isparta’ya geleceğim arkadaşlarımla birlikte Isparta’da neler yapmışsınız, neler yapmanız gerekiyor bunları hep birlikte istişare edeceğiz dedi. Söylediği gibi de oldu kendileri ekibiyle birlikte Isparta’ya geldiler Isparta’mızın gelişmesi ve ileriye gidebilmesi için bakanımızla ve diğer arkadaşlarımızla bu konuları görüşüp inşallah şehrimiz eve ülkemize faydalı çalışmalar yapmak istiyoruz.

ÖZHASEKİ; “BELEDİYELERİMİZE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de ziyarette yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla şehirleri geziyoruz ve belediye başkanlarının çalışmalarını inceleyerek kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

“CUMHURBAŞKANIMIZ SÜREKLİ ISPARTA’YI SORUYOR”

Bu doğrultuda, Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ile sürekli istişare halindeyiz. Değerli başkanımızla seçildiği günden itibaren istişareyi hiç ihmal etmiyoruz. Her geldiğinde uğruyor. Cumhurbaşkanımızla her karşılaştığında Isparta’nın sorunlarını dile getiriyor. Cumhurbaşkanımız da talimatlar vererek üzerine düşeni yapıyor. Seçim öncesi biz bir manifesto yayınladık. Bu manifesto kurallarına bütün Anadolu’da belediyelerimiz riayet ediyorlar mı etmiyorlar mı? Bunları yerinde görmek istiyoruz” dedi.

YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Ziyarette daha sonra, Belediye tarafından yapılan yatırımlar Başkan Özhaseki’ye anlatıldı ve bundan sonra yapılması gerekenler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

PANDEMİ İLE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENECEĞİZ

Bugün Türkiye’mizin en güzel köşelerinden birisi gülü temsil eden peygamberimizin remzini temsil eden gül şehrindeyiz Isparta’da bulunmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti de paylaşmak istiyorum. Daha önce partimizde MYK’da alınan bir karar neticesinde Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla bütün şehirlerimizi gezip orada olan biten ne varsa gözden geçirmek çek etmek değerli başkanlarımızın projelerini beraber çalışmak buradaki yapmış olduğu faaliyetleri bir kere daha belediyeci gözüyle inceleyip kendisine yardımcı olabilmek amacıyla bir çalışma başlattık. Pandemi sürecinde biraz çalışmalarımız geride kaldı, geç kaldık bir müddet bekledik ama hayat devam ediyor pandemiyle beraber yaşamayı da öğreneceğiz dikkat edeceğiz işimize bakacağız diye yollara koyulduk.

SÜREKLİ DENETLİYORUZ

Başkanımızda seçildiği ilk günden itibaren istişareyi hiç ihmal etmiyor, her geldiğinde mutlaka uğruyor Cumhurbaşkanımızla her konuştuğunda karşılaştığında Isparta’nın sorunlarını diye getiriyor ve kendisine yardımcı olunmasını istiyor. Cumhurbaşkanımızda mutlaka talimatlar vererek bu konuda üzerine düşeni yapıyor. Ayrıca genel merkez olarak bir konuya daha dikkat ediyoruz seçim öncesi de bir manifesto yayınladık ve manifesto kurallarına bütün Anadolu da belediyeler riayet ediyorlar mı etmiyorlar mı bunları da yerinde görmek istiyoruz.

GÖZÜMÜ BELEDİYELERDE AÇTIM

21 yıl büyükşehir belediye başkanlığı yaptım, aynı zamanda belediyelerden sorumlu bakanlık görevinde bulundum ve Ankara’da milletvekilli dönemimde de genel başkan yardımcılığı görevim yerel yönetimler üzerineydi kısacası ben gözümü belediyelerde açtım öbür tarafa doğru yavaş yavaş gitmeye doğru niyetleniyoruz gözümüz hala belediyecilikte ve belediyecilikten de ayrılacağız Allah hayırlı hizmet yapmayı nasip etsin bu çok sevaplı bir iş bu bir hizmet insana hizmet, mahlukata hizmet bu müthiş bir olay Allahtan ki Cenab-ı hak bizim kaderimizi de buradan yazmış  bundan son derecede mutluyum şükrediyorum.

796 BELEDİYEYE SAHİBİZ

Türkiye’de şu anda 1389 tane belediye var bunun 796 tanesi AK Partili yani Türkiye nüfusunun yüzde 57’sine hala AK Partili belediyeler hizmet etmeye devam ediyorlar. AK Parti nihayetiyle kuruluş itibariyle 18 yaşında ve gencecik ama girdiği 4 belediye seçiminde de hep birinci olmuş bir parti aynı genel seçimlerde olduğu gibi AK Partimiz yerel seçimlerde de önce 2004 yılında sonra 2009 yılında 2014 yılında ve 2019 seçimlerinde tamamiyle hepsinde birinci çıkarak adına altın harflerle Türk siyasi tarihine yazdırmıştır.  Ortalama yüzde 40 civarında bir oyumuz var son seçimlerde de bir iki şehrin kaybı biraz kendi içimizde burukluk yaratsa da yüzde 45.4 yine oyumuz var birinciyiz.

AYRIM YAPMAYACAĞIZ

Vatandaş neden bizi tercih ediyor neden hala bize oy vermeye devam ediyor, bizler çalışıyoruz gayret ediyoruz işimizi severek yapıyoruz. Birçok parti belediyelerde almış olduğu seçim neticelerinde birkaç yıl geçtikten sonra kendi partisini genelde daha eksiye düşürür bunun örnekleri çoktur Türk siyasi tarihinde bir tarihte bakın Anavatanlı belediyeler vardı neredeyse Türkiye’deki tüm belediyeleri almışlardır ama 1989 geldiğinde kaybetmişlerdir. O zamanlar SHP’li sol belediyeler gelmiştir ve 1994 yılı geldiğinde neredeyse tamamında silinmişlerdir. Bizim misyonumuza sahip arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımız başta İstanbul’da olmak üzere Anadolu’da da bizler 1994 yılında başlayan belediyecilikle kendi partimizi iktidara taşıdık. Ve her girdiğimiz seçimde de birinci olmaya ve birinci gelmeye devam ediyoruz. 1994 yılında çıktığımızda tek sloganımız vardı biz hizmet belediyeciliği yapacağız dedik. Sağ sol ayırmayacağız, Kürt, Türk demeyeceğiz, alevi, Sünni ayrımı asla yapmayacağız bizden de böyle bir söz duymayacaksınız herkese hizmet edeceğiz ve mazeret üretmeyeceğiz dedik o günkü şartlarda 28 Şubat süreci dahil olmak üzere dışlanmışlıklar paralarımızın kesilmesi her türlü işimizin engellenmesi hatta arkadaşlarımızın tutuklanıp işkencelere tabi tutulması altında dahi bizler başarılı olduk.  Daha sonra sosyal belediyeciliği eklemledik 1994 öncesinde müthiş katı ideolojik saflaşmanın olduğu hiçbir yerde doğru dürüst hizmetin olmadığı Ankara ve İstanbul gibi yerlerde çöp dağlarının oluştuğu patlamaların olduğu insanların öldüğü militan kadroların dolu dolu olduğu bir dönemdi çok şükür bizler hizmet ettik.

SOKAKTAKİ HERKESE SAHİP ÇIKTIK

Önce hizmet ettiğimiz gibi arkasından da sosyal belediyeciliği eklemledik, kendi şehrimde bile sokakta yatan o kadar adam vardı ki aç, fakir, fukara o kadar adam vardı ki o dönemde bizler sahip çıktık şimdi ise hükümet sahip çıkıyor. Marka şehirler dedik iktidara geldikten sonra bütün şehirlerin elleri yüzleri açığa çıktı alt yapıları bitti üst yapıları bitti o şehrin değeri olan ne varsa öne getirmeye başladık. Şimdi de son dönemde Cumhurbaşkanımızın da işaret buyurduğu bir konu var gönül belediyeciliği hizmet edeceğiz alt yapıyla uğraşacağız üst yapıyla uğraşacağız alt geçitler üst geçitler yapacağız şehrimizin belki de insanlarımızın ihtiyacı olan ne varsa devasal projelerin arkasında koşacağız ama bunu yaparken de mutlaka milletimizin gönlünü alarak mutlaka hasbihal ederek onların hayır dualarını alarak yolumuza devam edeceğiz. Biz adeta kendi kendimize yarışıyoruz kimse bu konularda bizi zorlamıyor karşımızda bir rakip varda bizi zorluyor da bizde ondan dolayı yeni sloganlar üretiyor değiliz hamdolsun kendi kendimizi yeniliyoruz belediyecilikte şampiyonuz bunu her yerde de ilan ediyoruz inşallah bundan sonrada böyle olacak çünkü biz iyi niyetle çalışıyoruz işimizi seviyoruz ve şuna da inanıyoruz ki Cenab-ı Allah çalışanın yardımcısı olur, iyi niyetle gayret edenin yardımcısı olur, kim ki işinde samimi olarak işinde ihlaslı bir şekilde gayret eder uğraşır didinir Cenab-ı Allah’ta onun tutan eli olur gören gözü olur yürüyeninde ayağı olur.

BAŞKANIMIZIN GAYRETİNİ O ZAMAN GÖRDÜM

Belediye başkanımızı ben seçim öncesinde tanıdım haliyle genel merkezde belediye başkanlarını tayin eden komisyonun başındayım o dönem de tanıdım isteğini, şevkini, gayretini, şehrine olan aşkını da o dönemde gördüm.  Şüphesiz o adaylık döneminde de güzel bir kampanya yürüterek bu günlere kadar geldi, şimdi bize düşen başkanımla projelerini istişare etmek Ankara tarafında ne iş varsa zaten milletvekillerimiz Allah razı olsun üstüne düşeni yapıyorlar ama nihayetinde bir belediyeci gözüyle birde benim gözümle arkadaşların gözüyle bir kere daha görmek yardımcı olabileceğimiz konularda mutlaka yardımcı olmak hususu önemli olduğu için Isparta’dayız. Belediyeciliğin bir okulu yok, belediye başkanlarının da bir okulu yok, bu iş görerek istişare ederek, danışarak karşılıklı yardımlaşarak başarılan bir iş eğer kim ki ben bilirim deyip kimseye sormaz burnunu dikerse valla onun sonu hiç iyi olmaz. Onun için değerli başkanımızı tebrik ediyorum ilk günden beri istişareye açık her seferinde ya telefonla yada geldiğinde mutlaka danışıyor istişare ediyoruz bizlerde ne biliyorsak onu söylemeye yardım etmeye çalışıyoruz.  Burada güzel hizmetler yapacağına inanıyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör: Yavuz AKOL
 
Etiketler: BELEDİYECİLİKTE, BİRİNCİYİZ,
Haber Videosu
Modül 1

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Göztepe
3
0
0
0
1
1
2
Kayserispor
3
0
0
0
1
1
3
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
4
BB Erzurumspor
3
0
0
0
1
1
5
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
6
Antalyaspor
3
0
0
0
1
1
7
Alanyaspor
3
0
0
0
1
1
8
Galatasaray
3
0
0
0
1
1
9
Beşiktaş
3
0
0
0
1
1
10
Fatih Karagümrük
3
0
0
0
1
1
11
Yeni Malatyaspor
0
0
1
0
0
1
12
Sivasspor
0
0
1
0
0
1
13
Gençlerbirliği
0
0
1
0
0
1
14
Başakşehir FK
0
0
1
0
0
1
15
Trabzonspor
0
0
1
0
0
1
16
Gaziantep FK
0
0
1
0
0
1
17
Kasımpaşa
0
0
1
0
0
1
18
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
19
Çaykur Rizespor
0
0
1
0
0
1
20
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
21
Denizlispor
0
0
1
0
0
1
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv