Haber Detayı
05 Şubat 2016 - Cuma 13:56
 
İsa çarkacı neden Ak partiye geçtiğini anlattı
Siyaset Haberi


30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ederek Büyük Birlik Partisi’ne geçen ve Şarkikaraağaç Belediye Başkanı seçilen İsa Çarkacı, son olarak 2 hafta önce AK Parti’ye katıldı. Çarkacı’ya parti rozetini Başbakan Ahmet Davutoğlu takmıştı. İsa Çarkacı, neden AK Parti’ye geçtiğini Ne Var Ne Yok programında anlattı.

İKTİDAR OLMAZSAN TEK AYAK ÜSTÜNDE DURUR KONUMDASIN

Belediye Başkanlığı görevinde 22 ayı bitirdiğini dile getiren İsa Çarkacı, Büyük Birlik Partisi’nden bir sıkıntısı olduğunu için AK Parti’ye katılmadığını belirtti. Büyük Birlik Partisi ilçe ve il başkanına teşekkür eden Çarkacı, “Haklarını helal etsinler. Ama günümüz şartları, Şarkikaraağaç olarak sıkıntılarımız büyük. Şarkikaraağaç’ın imkânları çok sınırlı. Devlet ödenek veriyor ama iktidar olmazsan tek ayaküstünde durur konumdasınız” dedi.

İDEOLOJİ OLARAK AK PARTİ’YE UZAK DEĞİLDİM

Ak Parti’ye geçişiyle ilgili bilgi veren Çarkacı, kendisine teklif geldiğini ve düşünerek bu kararı aldığını söyledi. Çarkacı, “İktidar olarak ilçe Başkanımız Selçuk bey, İl Başkanımız Osman bey, hemşerimiz Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bey bize teveccüh gösterdiler, gel beraber çalışalım dediler. Düşündüm, ayağımın teki var teki yoktu. İki ayakla daha iyi çalışacağımı düşündüm. AK Parti’ye çok uzak bir insan da değildim. AK Parti’nin görüş ve ideolojisine uzak değildim. Gün bu zamanmış. Zevk ve istekle AK Parti’ye katıldım. Başbakanımız rozeti taktı. Bundan sonra Şarkikaraağaç hizmete aç. Tek yapacağımız şey çalışmak. Nereden imkân bulursak onları kullanma zamanı. O yüzden partiye geçmekle kendimi çok iyi hissediyorum” dedi.

ŞİMDİ KOSKOCA DAYISI OLAN BİR BELEDİYE BAŞKANI OLDUM

Öte yandan AK Parti’ye geçişiyle ilgili bazı arkadaşlarının kendisine kırgın olduğunu anlatan Çarkacı, onları anladığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir oluşum yapmıştık onları bırakarak AK Parti’ye geçtim. O arkadaşlarım da beni zamanla anlayacaktır. Vekilimize bir ortamda söyledim. Elimizdeki imkanlarla yaptıklarımızdan biz de halkımız da memnun dedim. İktidar partisine geçince yükümüz artacak. Bunu beraber taşıyabileceğimiz mi? vatandaşın baskısını 15 gündür hmeye başladım. Çünkü iktidar partisinden belediye başkanısın. Şartlar değişti. Yetim çocuktum, yapacağım bu kadardı. Şimdi koskoca dayısı olan bir belediye başkanı oldum.”

İLÇENİN KAYBETTİĞİ 25 YILI KAPATMA DÖNEMİ OLACAK

Diğer taraftan AK Parti’ye geçişiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in gereken desteği kendisine vereceğini ifade eden Çarkacı,  ilçenin beklentilerini ve sorunlarını şu şekilde açıkladı:  “Bu katılım Şarkikaraağaç’a 20-25 yıldır kaybettirdiğini kısa sürede kapatma dönemi olacak diye ben iddia ediyorum. Yol sorunumuz var. Yol yapıldıktan sonra herkesin Şarkikaraağaç’a bakışı değişecek. Biz bugüne kadar yollara pansuman yapıyoruz. Ama bu bir ilçeye yakışmıyor.

İÇME SUYU PROJESİNDE GECİKME OLURSA CEZAİ İŞLEMİ UYGULARIM

İçme suyu projemiz çok yavaş gidiyor. Müteahhitte seslenelim. Gecikme olursa cezai işlemi başlatırım diye kendisine söyledim. İçme suyu projesi 13 km. şuanda 3 km’si yapıldı. Yavaş ilerlemesi bizi de engelliyor. Sözleşmeye göre Temmuz ayında bitmesi gerekir. Sıkı tutmazsa bitecek gibi görünmüyor. Ben bu yıl yolun yüzde 80’ini bitirmek istiyorum. Kanalizasyon yüzde 95’e ulaştı. İçme suyu projemizde Temmuz ayına kadar biterse o ayda belli bir bölgeyi asfaltlayacağız. Gelecek yıl artık yol sorununu konuşmayacağız.

ÇOK GÜZEL BİR İLÇENİN BELEDİYE BAŞKANIYIZ DEMİYORUZ

Öğrenci sayımızı artırmanın yolu yaşanabilir bir ilçeden geçiyor. Bunun için gençlik merkezi, ulaşım, parklar ve bahçeler gerekiyor. Biz de hiçbir şey yok. Her şeye ihtiyaç var. Seneye inşallah bu yatırımları konuşuruz. Biz burada çok güzel bir ilçenin belediye başkanıyız demiyoruz. Ama projelerimizi bitirdiğimizde Şarkikaraağaç’ın büyük sorunlarını çözmüş olacağız.”

Kaynak: Editör: Yasin YAMAN
 
Etiketler: İsa, çarkacı, neden, Ak, partiye, geçtiğini, anlattı,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv