Haber Detayı
15 Ocak 2016 - Cuma 11:13
 
SDÜ'de 2011'den buyana hiç diploma imzalanmamış
Eğitim Haberi


Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 2011 yılından bu yana Rektörlük makamının mezuniyet belgelerine imza atmadığı, bu nedenle 20 bin mezunun henüz diplomalarını alamadıkları ortaya çıktı. SDÜ Rektörü Çarıkçı, günde 1000 imza atarak diplomaları sahiplerine teslim ettirtiyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde mezun olan öğrenciler için hazırlanan diplomalara rektörlük makamı tarafından atılan son imza o kadar çok zahmetli ki (!) 2011 yılından bu tarafa 20 bin diploma biriktirilmiş. Taki öğrenci odaklı yönetim anlayışını benimseyen Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı görev başına gelinceye kadar. SDÜ'de bir dönem Rektörlük görevini üstlenen Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun kendi dönemini kapsayan 2011-2015 yılları arasında mezun öğrenci diplomalarına son imzayı atmadığı, diplomaları beklettiği ortaya çıktı.

SDÜ'de 2011'den bu tarafa rektör imzası bekleyen 20 bin mezuniyet diploması olduğu öğrenildi.

Öğrencilerle hem sosyal medya üzerinden hem de fiziki olarak yakın temas içerisinde çalışma tarzı benimseyen SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı, eski öğrencilerden gelen şikayetler ve talepler üzerine bekleyen diplomalarla ilgili çalışma başlattı. Tüm fakültelerde dekan imzası atıldıktan sonra Rektörlüğe gönderilen diplomalar günlük 1000 imza programı kapsamında Rektör Prof. Dr. Çarıkçı tarafından imzalanıyor. İmzalanan diplomalar da diploma bekleyen öğrencilere vakit kaybetmeden teslim ettiriliyor.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, 2011 yılından bu yana bekleyen diplamalarla ilgili imza programı uyguladıklarını söyledi. Bu konuda öğrencilerden özellikle sosyal medya üzerinden çok sayıda talep ve şikayet aldığını belirten Çarıkçı, "bekleyen diplomalarımızı hızlı bir şekilde imza ederek mezun olan öğrencilerimize teslim ediyoruz. Bu konudaki vakit kaybından ötürü üniversitemiz adına tüm öğrencilerimizden özür dileriz" diye konuştu.

 

Kaynak: () - Akdeniz Editör: Yasin YAMAN
 
Etiketler: SDÜ'de, 2011'den, buyana, hiç, diploma, imzalanmamış,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv