Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 13:05
 
Yörük Türkmen derneğinden TMMOB tepki
Isparta Yörük Türkmen Derneği üyeleri TMMOB nin açıklamalarına tepki gösterdi.
Gündem Haberi


Yörük Türkmen derneğinden TMMOB tepki

Isparta Yörük Türkmen Derneği üyeleri TMMOB nin açıklamalarına tepki gösterdi.

TMMOB Terör örgütününün sözcüsü ve siyasi kolu gibi hareket eden her platformda ülkemin huzur ve güvenini bozmaya çalışan açıklamalarda bulunan, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu unutup açıklamalarda bulunan milletvekillerinin lehine açıklamak gaflettir.

Isparta Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hasan Parlakyıldız yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir hukukun dışına çıkana hukuk çerçevesinde elbet gereği yapılacaktır. 1071 yılında Sultan Alparslanın Anadolu kapılarını açarak bu coğrafyayı Türk yurdu yaptıktan sonra 2016 yılına gelinceye yaşanan ve ülkem üzerine oylanan oyunlar ortadadır. Her dönemde farklı belalarla ülkemin geleceğine ipotek koymaya çalışan Siyonizm’in uşaklarına karşı necip Türk milleti dik duruşu ve yaradanın yardımı ilede her türlü oyunu bozacak güce ve inanca sahiptir. TMMOB 4.11.2016 tarihinde yapmış olduğu açıklamada tutuklu milletvekillerinin değil sanki terör örgütünün ağzı ile açıklama yapmıştır. bir sivil toplum örgütü olarak siyasi arenada kendine ve temsil ettiği meslek kuruluşunun iç dünyasına yönelik açıklamalar yapmalıydı.

Yörük Türkmen Camiası olarak TMMOB genel merkezini öncelikle açıklamasını geri çekmeye eğer geri çekilmez ise yeni bir açıklama ile düzelmeye davet ediyoruz. Her karış toprağı şehit kanı ile sulanmış bu topraklarda hesabı olnalarla ortak hareket eden her kim ve meslek kuruluşu da olsa bu milletin onlara karşı sabrınında bir sonu elbet vardır. Şunu iyi bilmeliler ki Türk milletinin hoş görüsününse bir sınırı vardır. Bu sınır zorlanırsa neler yapabileceğini zannedersem bu toplum 15 Temmuz da bizlerin huzur ve güvenini bozmak isteyenlere göstermiştir. Türkün ayranı kabarınca neler yaptığını tarih sahnelerinden iyice öğrenilebilir.

Cennet yurdumun huzur güven ve geleceği ile oyun oynamak isteyen var ise bunu defalarca düşünmeli hatta o düşüncesini yok etmeli "Biz bir ölür Bin diriliriz" Atalarımızın mirası evlatlarımızın emaneti olan bu topraklar sonsuza kadar bizimdir ve bizim kalacak.

İlimizde TMMOB genel merkezinin açıklamalarına tepki koyan ve istifa eden yürekli kardeşlerimize ve meslek kuruluşlarına camiamız adına sonsuz teşekkür ederiz.

 

TMMOB Terör örğütününün sözcüsü ve siyasi kolu gibi hareket eden her platformda ülkemin huzur ve güvenini bozmaya çalışan açıklamlarda bulunan, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu unutup açıklamlarda bulunan milletvekillerinin lehine açıklamak gaflettir.

Isparta Yörük Türkmen Derneği Başaknı Hasan Parlakyıldız yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir hukukun dışına çıkana hukuk çerçevesinde elbet gereği yapılacaktır. 1071 yılında Sultan Alparslanın Anadolu kapılarını açarak bu coğrafyayı Türk yurdu yaptıktan sonra 2016 yılına gelinceye yaşanan ve ülkem üzerine oylanan oyunlar ortadadır. Her dönemde farklı belalarla ülkemin geleceğine ipotek koymaya çalışan siyonizmin uşaklarına karşı necip Türk milleti dik duruşu ve yaradanın yardımı ilede her türlü oyunu bozacak güce ve inanca sahiptir. TMMOB 4.11.2016 tarihinde yapmış olduğu açıklamada tutuklu milletvekillerinin değil sanki terör örgütünün ağzı ile açıklama yapmıştır. bir sivil toplum örgütü olarak siyasi arenada kendine ve temsil ettiği meslek kuruluşunun iç dünyasına yönelik açıklamalar yapmalıydı.

Yörük Türkmen Camisı olarak TMMOB genel merkezini öncelikle açıklamsını geri çekmeye eğer geri çekilmez ise yeni bir açıklma ile düzelmeye davet ediyoruz. Her karış toprağı şehit kanı ile sulanmış bu topraklarda hesabı olnalarla ortak hareket eden her kim ve meslek kuruluşuda olsa bu milletin onlara karşı sabrınında bir sonu elbet vardır. Şunu iyi bilmeliler ki Türk milletinin hoşgörüsününde bir sınırı vardır. Bu sınır zorlanırsa neler yapabileceğini zannedersem bu toplum 15 Temmuz da bzilerin huzur ve güvenini bozmak isteyenlere göstermiştir. Türkün ayranı kabarınca neler yaptığını tarih sahnelerinden iyice öğrenilebilir.

Cennet yurdumun huzur güven ve geleceği ile oyun oynamak isteyen var ise bunu defalaraca düşünmeli hatta o düşüncesini yok etmeli "Biz bir ölür Bin diriliriz" Atalarımızın mirası evlatlarımızın emaneti olan bu topraklar sonsuza kadar bizimdir ve bizim kalacak.

İlimizde tmmob genel merkezinin açıklamalrına tepki koyan ve istifa eden yürekli kardeşlerimize ve meslek kurluşlarına caimaız adına sonsuz teşekkür ederiz.

 

Kaynak: Editör: Mevlüt GEDİK
 
Etiketler: Yörük, Türkmen, derneğinden, TMMOB, tepki,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir
27
0
1
3
8
12
2
Galatasaray
23
0
3
2
7
12
3
Kasımpaşa
22
0
4
1
7
12
4
Yeni Malatyaspor
21
0
3
3
6
12
5
Antalyaspor
20
0
4
2
6
12
6
Ankaragücü
19
0
5
1
6
12
7
Beşiktaş
18
0
4
3
5
12
8
Göztepe
18
0
6
0
6
12
9
Konyaspor
17
0
3
5
4
12
10
Trabzonspor
16
0
4
4
4
12
11
Sivasspor
14
0
4
5
3
12
12
Bursaspor
13
0
3
7
2
12
13
Fenerbahçe
13
0
5
4
3
12
14
Akhisar Bld. Spor
12
0
6
3
3
12
15
Kayserispor
12
0
6
3
3
12
16
Alanyaspor
12
0
8
0
4
12
17
Bb Erzurumspor
11
0
5
5
2
12
18
Çaykur Rizespor
8
0
6
5
1
12
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv