Haber Detayı
18 Kasım 2016 - Cuma 08:54
 
‘Isparta’yı tanıtacağız!’
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve yönetimin hazır bulunacağı bugünkü çalıştayda Isparta’nın turizm envanteri çıkartılacak ve bunun tanıtımı TÜRSAB tarafından yapılacak. Başkan Ulusoy, ‘Isparta’yı Dünyaya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacağız’ dedi
Gündem Haberi


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Isparta’nın, TÜVSAB’ın komando üssü olacağının altını çizen Başaran, havaalanında İngilizce ve Türkçe broşürler ile Isparta’nın tanıtımının yapılacağını belirtti. Ziyarette konuşan Vali Günaydın “ Isparta son derece önemli bir şehir. Isparta’nın turizm potansiyelinin tespit edilmesi, ortaya çıkarılması ve bu potansiyelin ekonomik olarak değerlendirilmesi için verdiğiniz katkılar için de teşekkür ediyorum. Burada yapacağımız çalıştay da göreceksiniz ki şuana kadar Isparta, sahip olduğu değerlerin tanıtımında Isparta olarak biraz eksik kalmışız. Bu eksiğin giderilmesi ve tamamlanması için sizin çok değerli katkılarınıza ihtiyacımız olacak. yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi düşünüyoruz. Isparta Davraz gibi bir değere sahip. St. Paul yolunun geçtiği, Barla’sı, elması, lavanta ve gül bahçeleriyle çok önemli bir destinasyon olabileceğini düşünüyoruz” dedi.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy “Kastamonu’da çok güzel çalışmalar yapıldı. Kastamonu’da yapılan bu çalışmalarda sayın valimin çok büyük katkısı oldu. Şuanda hem gelişen bir Kastamonu görüyoruz, gelişmekte olan bir Kastamonu’ya yön veren bir genç valimiz vardı. Sayın valimin tayini Isparta’ya çıktığı zaman anlaşıldı Isparta’da da aynı hareketi yapacağız dedim.  Burası sağlıklı yaşamdan sağlıklı yaşlanmaya geçirilecek bir bölge. Havasıyla, suyuyla, tarihiyle, kültürüyle Isparta önemli bir kent. Akdeniz’e açılan önemli bir kapı. Gölleriyle, gülleriyle, Yalvaç’ıyla, ST Paul yoluyla önemli bir kent. Allah bize o kadar çok zenginlik vermiş ama biz kıymetini bilmiyoruz. Bu kıymette tarih, doğa, temiz hava, kültür, mutfak var, dünyanın en güzel ürünleri de burada. Kirazı siz dünyanın hiçbir yerinde Isparta’da yediğiniz gibi bulamazsınız. Küresel ısınmanın getirmiş olduğu dertten Türkiye özellikle kıyı bölgelerimiz etkilenecektir. Antalya’yı besleyecek olan su, Isparta, Burdur ve Afyon’dan olacaktır. Antalya’yı başka türlü kurtarmanız mümkün değil. Antalya buraya muhtaç. Isparta, Afyon ve Burdur’un su ajansı kullanması lazım. suyun nasıl kullanılacağı, tarımdaki arazilerden çekilen yer altı sularının ne kadar zarar verdiğini, ağaçlandırmada milli ağaç olan Osmanlı’nın ağacı meşenin nereye dikilmesi gerektiğini görmek lazım. 
‘ISPARTA’YI TANITMAYA GELDİK’
Isparta’da turizm hareketinin başlaması gerektiğine değinen Ulusoy “Kayak Merkezi, bölge, ülke ve uluslararası bir marka olmakta Davraz önemli bir yer. Yalvaç da önemli bir yer. Bunları tanıtın. Isparta yalnız kalmasın. Biz bu ülkenin tanıtma yüzüyüz. Karadeniz’li çay bahçesinde yazmış; lütfen gülleri ve çiçekleri koparmayın. Gülü ayrı yere koymuş, çiçeği ayrı bir yere koymuş. Böyle bir ayrıcalığın olduğu Isparta’da çiçeği, gülü ve lavantayı ayrı tutmak lazım. Singapur’dan geldiğiniz zaman orkide getirirsiniz. Yüzlerce uçak kargo ile orkide taşır. Neden Isparta olmasın? En güzel elmanın çıktığı bölge bu bölge. Biz bunların kıymetini bilmiyoruz ama biz bunları tanıtmaya geldik. Isparta’da 88 bin öğrenci varmış. Merhum Cumhurbaşkanımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip bey, inanıyorum ki şehirlerin daha fazla ihtiyacı olan üniversitelerinin açılmasına imkan sunacaktır. Önceden Trabzon’da üniversite yoktu biz İstanbul’da okuduk. Şimdi üniversite, ilim ayağına geliyor” dedi.
‘15 TEMMUZ BÜYÜK BİR VİRAJDI’
Konuşmasına şu şekilde devam eden Ulusoy “15 Temmuz’da büyük başarı göstermiş, öncülük yapmış, bence kahramanlık yapmış, bugünkü yaşamımızı borçlu olduğumuz, kavgasız bir ortamda yaşayabiliyorsak kahraman valilerimizi, kahraman bürokratlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Sayın valimde bunların içinde olanlardan bir tanesi. Türkiye bir virajdan dönüyor. Bu viraj sağa dönersen uçurum, sola dönersen uçurum. Bir deli bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış biz de biri taş atmış 79 milyon birden çıkarmış. O bakımdan bu birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım. Eğer koruyamazsak Avrupa Birliği bizi ezer, bizi kaşır.
OKŞANMASI GEREKEN BİR ÜLKEYİZ
Biz kaşınması gereken bir ülke değiliz. Okşanması gereken bir ülkeyiz. Halen bu topraklarda 1453’ten, 1923’te kurulan Cumhuriyette halen bu toprakları idare edebildiğimizi hazmedemeyenler bizi karıştırmak istiyorlar. Uyanık olmamız lazım. Bu da ekonomiden geçer. Ekonomi ve gelir sağlamsa bu bölgenin de Türkiye’ye yön vereceği, Türkiye’nin de gerek ihracat gerekse yaşam bakımından bu bölgeye ihtiyaç var. Biz tüm bölgelerimizi tanıtan komitelerle beraber önemli kadroyla geldik. Gezeceğiz, göreceğiz, gördükten sonra Isparta’da neler yapılması gerektiğini düşüneceğiz. Isparta ne olursa olsun, Isparta taşra değil. İstanbul taşra olmuştur ama Isparta taşra değil. Bu kentte yaşanan tarihi iyi değerlendirmek lazım. Aşağıda Sagalassos, İnsuyu Mağarası, Yalvaç, Barla, gülü, kirazı ve elması var. Brezilya’daki ağaçları Isparta’ya dikemezsin. Bu bölge çok şanslı. Bölgenin bürokrasi bakımından da şanslı olduğuna inanıyorum. Kastamonu’da görev yapan valimizin çok emeği vardır. Şimdi de Isparta’nın ihtiyaçlarını bizlerde gidermeye çalışacağız. Havaalanlarında tanıtımımızı yapacağımız broşürler dağıtacağız. Geleceğe yönelik yatırım çalışmaları yapacağız. Isparta; TÜVSAP’ın komando üssü olacak” ifadelerini kullandı.
‘ÜLKENİN GÜZELLİKLERİNİ ANLATIN’
Türkiye’de yaşanan OHAL’in kimseyi etkilemediğini ifade eden Ulusoy “Türkiye’nin OHAL’ini yurtdışına anlatmaya çalışıyoruz. Sizde OHAL var, dikta var diyenlere söylüyoruz. 50 sene İspanya’ya turist gönderdiniz. Esas diktatör odur. Yurtdışındaki yanlış algıyı anlatmaya çalışıyoruz. Bizlere çok önemli görevler düşüyor. Fransa’da bir olay olduğu andan 15 dakika sonra hiçbir televizyonlarda o olayları göremezsiniz. Fransa’da silahlı saldırı sonrasında bir anma töreni gerçekleştirildi. Para ile reklam yapmaya kalksan bu kadar yapamazsın. Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Bu ülkenin güzelliklerini anlatmaya devam edeceğiz. Sizde bu ülkenin güzelliklerini anlatın. Buradan Vali bey ile beraber gezerek Isparta’yı tanıyacağız ve yarınki danıştayda fikirlerimizi danışacağız. 
AVRUPA BİRLİĞİNE HEVESLİ DEĞİLİM
Avrupa birliği bir medeniyet birliğidir. Avrupa’da da medeniyet yoktur. Medeniyet, ipek yolu ile Afganistan, Özbekistan, İran, Azerbaycan ve Türkiye yolundan geçer. Medeniyeti biz taşımışız. Benim milli gelirim 30 bin lira olsun. Üniversitesi ve demokrasisi ile benim Avrupa birliğine ihtiyacım yok. Bugün millet Avrupa birliğinden kaçmaya çalışıyor. Bugün bize vize koyanlara, ilerleyen zamanlarda biz vize koyacağız. Dünyada nüfus azalıyor. Birleşme iyidir ama burada bu birleşme dayak yemek anlamında değildir. Çok denediler ama 1453’ten bu yana bu toprakları işgal edemediler. Avrupa birliğine karşı değilim, hevesli de değilim. 
‘ISPARTA ŞANSLI BİR BÖLGEDİR’
Butik turizminden kitle turizmine geçtik. Geçmiş zamanlarda yapılan turizm atağı ile bir adım atmıştık. Yanlış ya da doğru olduğunu şu an tartışamayız. Antalya’da büyüyen bir insan, 20 sene boyunca bıkmış, yorulmuş ve dinlenmek istiyor. Bu konuda Isparta ve Afyon şanslı bölgelerdir. Küresel ısınmanın gösterdiğine göre Isparta şanslı bir bölgede yer alıyor. Amerika’ya gittiğiniz zaman Alaska üzerinden geçerken bakın, aşağıda buzulları görmüyorsunuz. Altını ya da gümüşü bulmak kolay ama ekmek yediğimiz toprağı kaybediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör: Mevlüt GEDİK
 
Etiketler: ‘Isparta’yı, tanıtacağız!’,
Haber Videosu
Modül 1

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
36
29
0
3
11
14
2
Konyaspor
26
23
2
5
7
14
3
Hatayspor
26
23
4
2
8
14
4
Fenerbahçe
24
20
4
3
7
14
5
Alanyaspor
24
20
4
3
7
14
6
Fatih Karagümrük
22
21
4
4
6
14
7
Başakşehir FK
22
20
6
1
7
14
8
Galatasaray
22
19
4
4
6
14
9
Beşiktaş
20
21
6
2
6
14
10
Adana Demirspor
20
20
4
5
5
14
11
Antalyaspor
18
18
6
3
5
14
12
Gaziantep FK
18
17
6
3
5
14
13
Altay
17
18
7
2
5
14
14
Sivasspor
16
20
4
7
3
14
15
Kayserispor
16
18
6
4
4
14
16
Giresunspor
16
12
6
4
4
14
17
Yeni Malatyaspor
13
12
9
1
4
14
18
Göztepe
11
13
7
5
2
14
19
Kasımpaşa
10
13
8
4
2
14
20
Çaykur Rizespor
10
12
10
1
3
14
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv